admin October 29, 2020

Rola Kościołów w czasie pandemii: Troska o
Trudno określić długofalowe skutki pandemii koronawirusa dla Kościołów, ale ich rolą jest troska o najbiedniejszych i wykluczonych, dawanie wiernym nadziei i poczucia wspólnoty – mówili…


Nowe obostrzenia: Co z kościołami i cmentarzami 1
Duchowni mają w najbliższą niedzielę zaapelować do wiernych, by 1 listopada w miarę możliwości powstrzymali się od wizyty na grobach i zrobili to przed lub po tym dniu.


W Krakowie dyskutowano o roli Kościołów w obliczu pandemii
Kościoły znalazły się nie tyle w obliczu a pośród pandemii” – podkreślił. Dodał, że wierni zareagowali na tę sytuację różnie: jedni są zagubieni, inni znaleźli w tych trudnych czasach szansę, by na nowo odkryć swoją wiarę. “Staramy się osłabić różne formy cierpienia wywołane przez wirus, a z drugiej strony przez…


Krzyżacka okupacja Polski. Palili ludzi żywcem, gwałcili
Setki ludzi spłonęły żywcem. Tych, którzy zdołali uciec z płomieni, krzyżaccy siepacze ścinali mieczem. Ranne, przerażone kobiety były wyłapywane i trafiały w łapy rycerzy zakonu „na pohańbienie”. Ten los spotykał nawet szlachcianki. Krzyżacka ofensywa przeciw Polsce ruszyła 16 sierpnia 1409 roku. Już cztery dni później przed obliczem wielkiego mistrza Ulricha von…


Obrońcy Giertycha: “Nie rozumiemy, dlaczego tak poważnemu
Nie rozumiemy, dlaczego tak poważnemu adwokatowi, po prostu jeżeli prokurator chciał go przesłuchać, nie wysłano zaproszenia. Na pewno by się stawił – powiedział jeden z obrońców Romana Giertycha.


Apostazja przez Internet: Kościół Norwegii ma stronę
Nikt nie spodziewał się tego, co wydarzyło się w ciągu kolejnej doby. Z Kościoła Norwegii wystąpiło 10854 wiernych. W ciągu kolejnych czterech dni liczba apostatów wzrosła do 15053. Do tej pory poprzez stronę internetową ten związek wyznaniowy opuściło ponad 25 tysięcy ludzi.


Księdzu przez całą mszę dzwonił telefon. Odebrał i
Dziś próbowałem od rana do lekarza się dostać ale moja przychodnia sobie 2 dni odkazania zrobiła a w innych maja cię gdzieś i na piątek chcą zapisać! Parodia systemu a 4 osoby z otoczenia podejrzane o covid plus moje objawy ale nieee po co w domu siedzieć idź do pracy i zaraza dalej.


Czystka etniczna w Małopolsce Wschodniej – Wikipedia
Czystka etniczna w Małopolsce Wschodniej – czystki etniczne ludności polskiej i jej eksterminacja o znamionach ludobójstwa, dokonana przez nacjonalistów ukraińskich na terenie województw tarnopolskiego, stanisławowskiego i lwowskiego II Rzeczypospolitej podczas okupacji wojskowej tych ziem przez III Rzeszę i ZSRR w latach 1943-1945. Zbrodni na Polakach dokonywały oddziały UPA…


Wystąpienie z Kościoła wciąż wiąże się z wieloma
Na koniec, jeżeli przybyły uparcie trwa przy swoim i nie chce dać się odwieść od swojego zamiaru, proboszcz sprawdza, czy oświadczenie woli zawiera wszystko to, co powinno. Jeśli tak i jeśli wierny nadal jest pewien, że nie chce być już dłużej we wspólnocie, wtedy następuje podpisanie aktu wystąpienia. W trzech egzemplarzach.


Korea w przededniu wojny? | WIERNI POLSCE
Czy koreański atom zapali świat? Chcesz pokoju, szykuj się na wojnę. Kim przygotował już ładunek nuklearny. „Odpalimy go w sobotę”. Demonstracja siły czy realna groźba przeciw flocie USA? Kim Dzong Un poinformował, że jeśli statki USA zbliżą się do wybrzeży Korei Północnej choćby o metr, odpowie wystrzeleniem pocisku nuklearnego.