admin April 24, 2020

Diyanet: Online Cuma Namazı Olmaz- Artı Gerçek
…toplu halde internet üzerinden kılınacak namazın dinen geçerli olup tartışılması üzerine Diyanet’ten yeni bir açıklama geldi. Evlerde kılınan bir namaz cuma namazı olarak geçerlilik kazanmaz.


Diyanet’ten ‘Online Cuma Namazı’ Açıklaması! | NAMAZ VAKİTLERİ
Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu cuma namazının online kılınması ile ilgili yorumlara son noktayı koydu. Evlerde kılınan bir namaz cuma namazı olarak geçerlilik kazanmaz.


Cuma Hutbesi – Cuma Sevinci – Diyanet TV
Her cuma, cuma namazı ve hutbesini canlı olarak ekranlarınıza taşıyoruz. Cuma12:10. 10 Nisan 2020 tarihli Cuma hutbesi Diyanet TV ekranlarında yayınlandı. 1082 kez görüntülendi.


Namaz Portalı – T.C. Diyanet İşleri Başkanlığı
> Vaktin Çağrısı. Cuma Hutbesi. Namaz Günlük Hayatımızı Nasıl Tanzim Eder? Camiler Hepimizin. Namaz Şiirleri. Ezan Duası. Diyanete Soralım. MULTİMEDYA. ÇOCUK ve NAMAZ.


Diyanet VIP Cuma Namazına Devam mı Etti
Diyanet TV’den sadece Cuma Namazı hutbesinin canlı olarak verilmesi, akıllara şu soruyu getirdi, “Diyanet bu hafta da VIP Cuma namazına devam etti mi?” Dün reddettiler bugün çark ettiler.


Diyanet’in Cuma’yı ve Cemaatle Namazı İptal Etmesi Dine… – YouTube
Peygamberimiz Sallellâhu Aleyhi ve Sellem, Hiç Hasta Olmayan Kadınla Niçin Evlenmeyi Reddetti? Cübbeli Ahmet Hoca’dan VIP cuma namazı eleştirisi: Burada hatalar silsilesi var @Cübbeli Ahmet…


Diyanet’ten Koronavirüs ve Cuma Namazı Açıklaması – Gerçek Gündem
Bu çerçevede; Koronavirüs hastalığının görüldüğü ülkelerde yaşayan ve yüksek risk grubunda bulunan Müslümanlar mazeretli sayılacağından Cuma namazı yerine evlerinde öğle namazını kılabilirler.


Evde Cuma Namazı Kılınır mı ? Diyanet Açıkladı
Diyanet ‘cuma namazı evde ve televizyona uyarak kılınabilir mi’ sorusuna cevap verdi. Evlerde kılınan bir namaz Cuma namazı olarak geçerlilik kazanmaz.” kararını verdi.


Cuma Namazı-Diyanet İlmihal
Cuma Namazı-Diyanet İlmihal. Cuma, İslâm dininde çok önemli kabul edilen haftalık toplu ibadet günüdür. Cuma günü namaza çağırılınca Allah’ı anmaya (namaza) koşun ve alışverişi bırakın.


Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan Cuma Namazı Açıklaması
Diyanet’ten cuma namazı açıklaması. Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan cuma namazıyla ilgili yeni bir açıklama yapıldı. Milletimiz bugün, Diyanet İşleri Başkanı Prof.
diagnostic scanner